Najčastejšie kladené otázky (FAQ)

ČO JE SWS? Najväčšia motokárová séria na svete. V súčasnosti je v tejto sérií registrovaných 32500 jazdcov. Ročne sa pod hlavičkou SWS jazdí viac ako 3000 pretekov v 39 krajinách a na 5 kontinentoch.

O ČO SA V SWS BOJUJE? Jazdec, ktorý nazbiera počas roka najviac bodov zo všetkých registrovaných pretekov SWS na Slovensku postupuje na Svetové Finále Sodi World Series.

Pozri si posledné finále: 

SÚ SWS PRETEKY  ROZDELENÉ DO KATEGÓRIÍ? Preteky sú rozdelené do nasledovných kategórií.

SPRINT CUP - Jedná sa o šprint preteky individuálnych jazdcov. Minimálny vek jazdca je 15 rokov a vyššie. Minimálna dĺžka pretekov je 10 minút. Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.

ENDURANCE CUP - Jedná sa o vytrvalostné preteky teamov. Každý team musí mať minimálne 2 a maximálne 8 jazdcov. Je povolené, aby bol manažér teamu jeden z jazdcov. Minimálna dĺžka pretekov je 1 hodina (60 minút). Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia. Každý jazdec teamu, musí byť zaregistrovaný pred pretekmi ako člen daného teamu. Minimálny vek jazdca je 15 rokov a vyššie.

JUNIOR CUP - Jedná sa o šprint preteky individuálnych jazdcov. Minimálny vek jazdca je 7 rokov a maximálny 14 rokov. Minimálna dĺžka pretekov je 8 minút. Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.

 

AKO SA STANEM JAZDCOM SWS? Všetko čo musíš urobiť  je bezplatne sa zaregistrovať do SWS na webe: http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

Po registrácií získaš svoj jedinečný DIN (Driver Identifikation Number) a s týmto DIN sa prihlasuješ na tvoj profil a registruješ sa s ním do pretekov.

 

AKO SA REGISTRUJEM DO PRETEKOV SWSPo otvorení tvojho profilu jazdca na stránke SWS je potrebné si vyhladať preteky, ktorých sa chceš zúčastniť. Vyhľadávanie je rozdelené podľa trate, tvojej krajiny, sveta. Ak klikneš na výber podľa obľúbenej trate, zobrazia sa ti všetky preteky v Kart One Arena v aktuálnom mesiaci.  Preteky v nasledujúcom mesiaci si môžeš zobrazovať kliknutim na nasledujúci mesiac. Ak si vybrané preteky rozklikneš, zobrazia sa ti všetky informácie o pretekoch. Do pretekov sa registruješ zakliknutím PREREGISTER.  Toto tlačítko sa zmení na zelené s textom „You are preregistered“ a si zaregistrovaný do vybraných pretekov. Odhlásiť sa z potvrdených pretekov môžeš opätovným stlačením toho istého tlačítka.

VIEM SI POZRIEŤ JAZDCOV, KTORÍ SÚ ZAREGISTROVANÍ DO PRETEKOV AKO JA? Nie, svojich súperov nevidíš. Je to logické, aby si nemohol vyberať preteky, kde predpokladáš slabšiu konkurenciu a vyšší zisk bodov.

POTREBUJEM KOMBINÉZU NA PRETEKY SWS? Ak to nie je priamo uvedené v popise pretekov na stránke SWS, tak NIE.

DOVAŽUJÚ SA PRETEKY SWS DODATOČNOU VÁHOU NA MOTOKÁRE? Väčšina pretekov SWS usporiadaných v Kart One Aréna bude dovážené dodatočnou váhou. Presné podmienky nájdeš v popise pretekov.

 

Naši partneri

  • kartcup
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Slovakiaring
  • Maťo Homola